Sdílet na Facebooku

Živogošče centrum turismu na Makarské riviéře

Živogošče je ve své podstatě velmi malé městečko, které se ale v létě mění na turistické letovisko, které doslova přetéká turisty a to i Čechy. Samotné městečko pak leží cca 16 km od Makarské, takže se nachází na samém jihu celé riviéry i Dalmácie. I když tak Živogošče nepůsobí, nelze mu upřít dlouhou historii sahající až do starověku, kdy byla tato oblast osídlena Illyry. Dlouhou dobu se zde nacházely jen rybářské osady, ze kterých postupně v 20. století vyvinuly hned tři hlavní pobřežní letoviska, ze kterých se dnešní Živogošče skládá a to Porat, Mala Duba a Blato.

Západ Slunce v Živogošče

Celé Živogošče je pak obklopeno nádhernými olivovými háji a borovými lesy, které vyrostly nad plážemi s drobným štěrkem. Živogošče nabízí celkem 6 km spojitých pláž s čistým a neznečištěným mořem.

Stejně tak úchvatné jsou vrcholky pohoří Biokovo nad městem, hlavně pak vrchol Sutvid o nadmořské výšce 1155 metrů. Vysoké hory a nádherné panaroma, které vytvářejí, tak v návštěvnících tohoto regionu jen umocňují nádherný dojem z dovolené. Živogošče tak poskytuje doslova ideální – příjemné prostředí pro trávení velmi klidné dovolené.

Sousední osada Igrane v západu Slunce

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.