Sdílet na Facebooku

Městečko Brela na samém severu Makarské

Městečko Brela je považováno za nejsevernější městečko Makarské riviéry. Toto přístavní městečko má 1771 stálých obyvatel (v roce 2001) a nachází se přibližně 15 kilometrů severozápadně od Makarské.

Brela je zároveň považována za jedno z nejluxusnějších a nejexkluzivnější letovisek v Chorvatsku. Už za tehdejší Jugoslávie si zasloužila titul – „Šampion Jadranu“ – za velký úspěch v oblasti cestovního ruchu. O oblíbenosti Brely svědčí i její neoficiální přízvisko – Perla Makarské riviéry nebo také to, že je v hojné míře navštěvována celebritami a prominenty. Už v 60. letech si zde udělali letní sídlo Aristoteles Onassis a Jacqueline Lee Bouvier Kennedy Onassis. A další známé osobnosti jako Mick Jagger, Penélope Cruz, Jean Reno, Tom Cruise či Bill Gates na sebe nenechali dlouho čekat.

Brela nabízí jedny z nejkrásnějších přírodních scenérii v Chorvatsku. Přímo nad městem vybíhá pohoří Biokovo ozdobené starobylou Hercegskou pevností. Všude se nachází drobné olivové háje a políčka s citrusovými plody. Stejně pověstné jsou i nádherné oblázkové pláže v okolí s průzračně čistou vodou. Americký magazín Forbes v roce 2003 označil pláže Brely jako 6. nejhezčí na světě a dokonce jako nejhezčí v Evropě.

O tom, že Brela má dlouhou tradici turismu dokazuje i Společnost pro zkrášlování města, která byla založena už v roce 1935.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.