Sdílet na Facebooku

Gradac malé městečko s největší pláží na Makarské riviéře

Gradac byl dlouhou dobu jen malou rybářskou vesničkou, což se v podstatě nezměnilo do dnes, a s 1.200 stálými obyvateli patří spíše mezi ty malá a klidná letoviska. Gradac se nachází na nejjižnějším bodu Makarské riviéry v úpatí horského pásma Rilić. Za městem se už silnice vzdaluje od pobřežní a moře a vede napříč zelenou pahorkatinou kolem jezera Bačinska do delty Neretvy. To už je opravdový konec Makarské riviéry. Zároveň je Gradac jedním z nejoblíbenějších cílů českých turistů.

Jih Makarské a Gradac

A na co může Gradac lákat návštěvníky? V první řadě to bude nádherná téměř tří kilometry dlouhá pláž s jemnými oblázky, která je vůbec nejdelší na celé Makarské riviéře. Gradac má i zajímavou historii, i když docela nedávnou. A to tu za druhé světové války, kdy bylo město opěrným bodem partyzánů. Kvůli čemuž ostatně mělo i blízko ke svému zániku a uvádí se, že dokonce 95% města bylo vypáleno okupanty.

2 komentáře

Jana napsal/a:

Pokud budete v Gradaci nebo poblíž určitě navštivte restauraci v přírodě Eko Kužma Grma. Je v horách nad magistrálou, stranou turistického ruchu, jídlo je výborné a ceny příznivé! Podávají zde hlavně dalmatské speciality a výborné čerstvé ryby.
http://www.facebook.com/pages/Konoba-Grma/144078829005949

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.